Η Μαρία Σάκκαρη προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά της κατηγορίας WTA 250 που διεξάγεται στην Πάρμα. Στον α΄ ημιτελικό της διοργάνωσης με την ονομασία “Parma Ladies Open”, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια νίκησε σήμερα την Ντάνκα Κόβινιτς από το Μαυροβούνιο με 7-5, 6-2 και πήρε το «εισιτήριο» για τον απογευματινό (19:00) τελικό. Εκεί η Ελληνίδα πρωταθλήτρια θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρουμάνα Ανα Μπογκντάν και την Αιγύπτια Μαγιάρ Σερίφ που ακολουθεί.
![](https://www.sportube.gr/portal/wp-content/uploads/2022/10/w01-131934MariaSakkari4.jpg)